Bu gün Azərbaycan Premyer Liqasında 16-cı tura start veriləcək.
Sportarena.az xəbər verir ki, bu gün 2 qarşılaşma keçiriləcək. Turun açılış matçında AZAL “Qarabağ”ı qəbul edəcək. Günün daha çox maraq doğuran oyunu isə Qəbələdə baş tutacaq. “Qəbələ” “Neftçi” ilə üz-üzə gələcək.
Turun digər görüşləri isə sabah baş tutacaq.
Azərbaycan Premyer Liqası, 16-cı tur
3 fevral
15:00 AZAL - “Qarabağ” 1:2
Qol: R. Abdullayev, 7 - M. Medvedyev, 60. C. Diniyev, 63.
Qırmızı vərəqə: S.Tounkara, 45+3.
Hakimlər: Orxan Məmmədov, Mehman Mahmudov, Vüsal Qənbərov, Ziya Nəsirov
AFFA nümayəndəsi: Eldəniz Musayev
Hakim-inspektor: Asim Xudiyev
“AZAL Arena”
AZAL: 23. Aqil Məmmədov, 24. Emin Cəfərquliyev (k), 18. Ruslan Əmircanov, 5. Kamil Hüseynov, 44. Roberts Almadine, 14. İlqar Ələkbərov, 27. Rəşad Abdullayev, 8. Sadio Tounkara, 19. Elnur Süleymanov, 77. Arkadi Qalperin, 9. Röyal Nəcəfov
Ehtiyat oyunçular: 1. Tərlan Qasımzadə, 3. Tural Hümbətov, 95. Şirməmməd Məmmədov, 33. Seyidrəzi Ağayev, 10. Nuqzar Kvirtiya, 16. Feyzi Aşkan, 17. Eltun Hüseynov
Baş məşqçi: Tərlan Əhmədov
“Qarabağ”: 13. İbrahim Şehiç, 5. Maksim Medvedev (k), 6. Dino Ndlovu, 8. Markos Madera, 15. Rahid Əmirquliyev, 18. İlqar Qurbanov, 25. Ansi Aqolli, 44. Ağabala Ramazanov, 55. Bədavi Hüseynov, 91. Coşqun Diniyev, 99. Dani Kintana
Ehtiyat oyunçular: 1. Boyan Şaranov, 2. Qara Qarayev, 10. Muarem Muarem, 11. Mahir Mədətov, 21. Arif Daşdəmirov, 22. Əfran İsmayılov, 32. Elvin Yunuszadə
17:00 “Qəbələ” - “Neftçi” 1:0
Qol: D. Subotiç, 77
Hakimlər: Fariz Yusifov, Yaşar Abbasov, Namiq Hüseynov, Elvin Əsgərov
AFFA nümayəndəsi: Məmmədəli Məmmədov
Hakim-inspektor: Əli Hüseynov
Qəbələ şəhər stadionu
“Qəbələ”: 22. Dmitri Bezotosnı, 3. Voislav Stankoviç, 6. Rəşad Sadiqov (k), 7. Nika Kvekveskiri, 14.Cavid Hüseynov, 15. Vitali Vernidub, 18. Baqali Dabo, 19. Filip Ozobiç, 34. Urfan Abbasov, 77. Araz Abdullayev, 88. Tellur Mütəllimov
Ehtiyat oyunçular: 33. David Pietrzkeviç, 4. Elvin Camalov, 9. Sergey Zenyov, 17. Məhəmməd Mirzəbəyov, 21. Roman Hüseynov, 27. Teo Uiks, 31. Daniel Subotiç
Baş məşqçi: Roman Qriqorçuk.
“Neftçi”: 33. Boban Baykoviç, 27. Məqsəd İsayev, 6. Pavel Dreksa, 25. Kiril Petrov, 29. Georgi Navalovski, 8. Zdenek Folprext, 15. Ruslan Abışov (k), 17. Rəhman Hacıyev, 10. Cavid İmamverdiyev, 7. Namiq Ələsgərov, 9. Uqo Barqas
Ehtiyat oyunçular: 53. Maksim Vaylo, 13. Murad Ağayev, 3. Jayro Rodriges, 19. Fəhmin Muradbəyli, 22. Mahir Şükürov, 12. Daniel Seqovia, 11. İqnasio Herrera Fernandes
Baş məşqçi: Elxan Abdullayev
4 fevral
14:00 “Zirə" - “Kəpəz”
Hakimlər: Elvin Əsgərov, Mübariz Haşımov, Coşqun Həsənov, Akif Əmirəli
Əlavə köməkçi hakimlər: Əliyar Ağayev, Rəvan Həmzəzadə
AFFA nümayəndəsi: Vaqif Davudov
Hakim-inspektor: Füzuli Nəcəfov
Zirə İdman Kompleksinin stadionu
16:30 “Sumqayıt” - “İnter”
Hakimlər: İnqilab Məmmədov, Rahil Ramazanov, Vüqar Bayramov, Cəmil Quliyev
Əlavə köməkçi hakimlər: Rəhim Həsənov, Rauf Cabbarov
AFFA nümayəndəsi: Ramiz Abdullayev
Hakim-inspektor: Kərim Ağayev
“Kapital Bank Arena”