Sportarena.az
24 Yanvar 2018

Yunan-Roma güləşi üzrə yarışlar başa çatdı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakı İdman Sarayında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə böyüklər arasında Azərbaycan çempionatı keçirilir. 

Sportarena.az xəbər verir ki, ilk yarış günlərində 55, 60, 63, 67, 72, 77, 82, 87, 97 və 130 kq-a qədər çəki dərəcələrində yunan-Roma güləşçiləri qüvvələrini sınayıb. Ümumilikdə 177 yunan-Roma güləşçisinin mübarizə apardığı çempionat gərgin və maraqlı görüşlərlə yadda qalıb. 

Ziya Zeynalov (55 kq), Sakit Quliyev (60 kq), Taleh Məmmədov (63 kq), Kamran Məmmədov (67 kq), Ülvi Qənizadə (72 kq), Həsən Əliyev (77 kq), Rafiq Hüseynov (82 kq), İslam Abbasov (87 kq), Türmən Eyyubov (97 kq) və Cavid Feyziyev (130 kq) fəxri kürsünün ən yüksək pilləsində qərarlaşıb. 

55 kq 
FİNAL – Ziya Zeynalov (Neftçi İK) – İbrahim Nurullayev (Gömrükçü İSM) 10:1
Bürünc medal görüşü - İzzət Süleymanov (Gəncə, Təhsil İC) – Eldəniz Əzizli (ROİL) 0:8
Bürünc medal görüşü – Zülfüqar Əliyev (Sumqayıt, Təhsil İC) – Zaur Əliyev (Lokomotiv) 10:1

60 kq 
FİNAL - Sakit Quliyev (Neftçi İK) - Murad Bazarov (ROİL) 3:1
Bürünc medal görüşü - Sədi Balabəyov (Cəngi GK) - Təbriz Yusubzadə (Lənkəran) 4:3
Bürünc medal görüşü - Murad Məmmədov (MOİK) - Elşad Məmmədov (Neftçi İK) 4:1

63 kq
FİNAL – Mikayıl Rəhmanov (Zenit İC) – Taleh Məmmədov (Gömrükçü İSM) 2:6
Bürünc medal görüşü – Xəyyam Abdullayev (Neftçi İK) – Elçin Həsənov (Lənkəran) 2:3
Bürünc medal görüşü – Vilayət Qəhrəmanlı (Qubadlı) – Kazbek Fətəliyev (Qusar)8:0

67 kq 
FİNAL - Kamran Məmmədov (DİN İC) - Elman Muxtarov (MOİK) 4:1
Bürünc medal görüşü - Səbuhi Nağıyev (Neftçi İK) - Orxan Eyvazov (MOİK) 3:8
Bürünc medal görüşü - Məmmədəli Həsənov (Gənclik İK) - Şaiq Eyvazov (Göyçay) 0:9

72 kq 
FİNAL – Namaz Rüstəmov (MOİK) – Ülvi Qənizadə (Neftçi İK) 1:5
Bürünc medal görüşü – Nofəl Babayev (Sumqayıt, Zenit İC) – Rövşən Tağıyev (MOİK) 8:0
Bürünc medal görüşü – Emil Abdullayev (Gəncə, Təhsil İC) – Sənan Süleymanov (MOİK) 0:3

77 kq
FİNAL - Həsən Əliyev (MOİK, Neftçi İK) - Hüseyn Abbasov (Sumqayıt, Zenit İC) 7:0
Bürünc medal görüşü - Rüstəm Əliyev (DİN İC) - Sənan Əlimirzəyev (MOİK) 2:1
Bürünc medal görüşü - İlkin Əsgərov (MOİK) - Azər Hüseynov (Zəngilan) 2:3

82 kq 
FİNAL – Rafiq Hüseynov (MOİK) – Elvin Mürsəliyev (Neftçi İK) 1*:1
Bürünc medal görüşü – Anar Əlizadə (Gənclik İK) - Nicat Abdullayev (MOİK) 0:8 
Bürünc medal görüşü – Rəfael Məhərrəmov (Sabirabad) – Elton Vəzirzadə (MOİK) 1:9

87 kq 
FİNAL - Arif Niftullayev (Neftçi İK) - İslam Abbasov (MOİK) 3:5
Bürünc medal görüşü - Xəyal Mehtiyev (Cəngi GK) - Soltan İsmayılov (MOİK) 2:7
Bürünc medal görüşü - Fuad Əliyev (DİN İC) - Orxan Qəhdiranov (DİN İC) 6:7

97 kq 
FİNAL – Saqimaqomed Omarov (Atasport) – Türmən Eyyubov (MOİK) 0:3
Bürünc medal görüşü – Seymur Nizami (Gəncə, Təhsil İC) – Ramil Məmmədov (DİN İC) 2:6
Bürünc medal görüşü – Orxan Nuriyev (MOİK) – Nizami Şəmilov 2:1 (Gəncə, Təhsil İC)

130 kq 
FİNAL - Oyan Nəzəriani (Atasport) - Cavid Feyziyev (Pəhləvan) 1:1*
Bürünc medal görüşü - Lövhər Heydərov (Gənclik İK) - Adəm Cəlilov (Zenit İC) 1:5
Bürünc medal görüşü - Əli Həsənov (Göyçay) - Uğur Hacılı (DİN İC) 5:0 (tuşe)

Tarix
17.12.17 [12:31]
* Xəbərə şərh yoxdur. İlk şərhi sən yaz

Adınız
E-mail adresiniz
Şərhiniz

Xəbər xətti

24 Yanvar
23 Yanvar 

Facebook

Sorğu

Premyer Liqada mövsümün gedişindən razısızmı?
 Razıyam
 Normaldır
 Narazıyam
 Maraqlanmıram

Copyright © 2018 Sportarena.az
Saytı hazırladı: Five studio