AL: 1-ci mərhələnin ilk oyunlarının nəticələri - YENİLƏNİB

Sportarena.az      13 İyul 2018, 02:52

Avropa Liqasında 1-ci təsnifat mərhələsinin ilk oyunları başa çatıb.

 

Sportarena.az xəbər verir ki, Avroliqada iştirak edən Azərbaycan klubları da bu gün ilk oyunlarına çıxıblar. “Qəbələ” evdə Lüksemburq “Proqres”inə (0:2), Keşlə səfərdə Malta “Baltsan”ına (1:4) uduzduğu halda, “Neftçi” doğma meydanda Macarıstanın “Uypeşt” klubunu 3:1 hesabıyla məğlub edib.

 

Təmsilçilərimizlə yanaşı, müxtəlif ölkələri təmsil edən klublar da yarışda mübarizəyə start veriblər. Bu mərhələdə qeydə alınan ilk nəticələrlə sizi də tanış edirik:

 

Avropa Liqası, 1-ci təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar

10 iyul

Samtredia (Gürcüstan) - Tobol (Qazaxıstan) 0:1

 

11 iyul

Banants (Ermənistan) - Sarayevo (Bosniya və Herseqovina) 1:2

Rabotniçki (Makedoniya) - Honved (Macarıstan) 2:1

Vaduts (Lixtenşteyn) - Levski (Bolqarıstan) 1:0

Fola (Lüksemburq) - Priştina (Kosovo) 0:0

Klaksvik (Farer adaları) - Jalgiris (Litva) 1:2

Qlenavon (Şimali İrlandiya) - Molde (Norveç) 2:1

12 iyul

Pünik (Ermənistan) - Vardar (Makedoniya) 1:0

Ventspils (Latviya) - Luftetari (Albaniya) 5:0

Çixura (Gürcüstan) - Beytar (İsrail) 0:0

Partizani (Albaniya) - Maribor (Sloveniya) 0:1

Rudar (Sloveniya) - Tre Fiori (San-Marino) 7:0

Baltsan (Malta) - Keşlə (Azərbaycan) 4:1

Lahti (Finlandiya) - Hafnarfyordur (İslandiya) 0:3

Levadiya (Estoniya) - Dandalk (İrlandiya) 0:1

Qəbələ (Azərbaycan) - Proqres (Lüksemburq) 0:2

İlves (Finlandiya) - Slaviya (Bolqarıstan) 0:1

KuPS (Finlandiya) - Kopenhagen (Danimarka) 0:1

Trakai (Litva) - İrtış (Qazaxıstan) 0:0

Trans (Estoniya) - Jelezniçar (Bosniya və Herseqovina) 0:2

Liepaya (Latviya) - Haken (İsveç) 0:3

Milsami (Moldova) - Slovan (Slovakiya) 2:4

Neftçi (Azərbaycan) - Uypeşt (Macarıstan) 3:1

Anortosis (Kipr) - Laçi (Albaniya) 2:1

Petrokub (Moldova) - Osiyek (Xorvatiya) 1:1

Konnas Kuey (Uels) - Şaxtyor (Belarus) 1:3

Derri Siti (İrlandiya) - Dinamo (Minsk, Belarus) 0:2

Ferensvaroş (Macarıstan) - Makkabi (Təl-Əviv, İsrail) 1:1

Ştumbras (Litva) - Apollon (Kipr) 1:0

ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan) - Riqa (Latviya) 1:0

B36 Torshavn (Farer adaları) - Titoqrad (Monteneqro) 0:0

Qurnik (Polşa) - Zarya (Moldova) 1:0

Vestmannayar (İslandiya) - Sarpsborq (İsveç) 0:4

Rasinq Yunion (Lüksemburq) - Vitorul (Rumıniya) 0:2

Şiroki Briyeq (Bosniya və Herseqovina) - Domjale (Sloveniya) 2:2

Enqordani (Andorra) - Kayrat (Qazaxıstan) 0:3

Şemrok Rovers (İrlandiya) - AİK (İsveç) 0:1

Rudar (Monteneqro) - Partizan (Serbiya) 0:3

Buduçnost (Monteneqro) - Trençin (Slovakiya) 0:2

Kliftonvill (Şimali İrlandiya) - Nordsyelland (Danimarka) 0:1

Spartak (Serbiya) - Kolreyn (Şimali İrlandiya) 1:1

Hibernian (Şotlandiya) - Runavik (Farer adaları) 6:1

Lex (Polşa) - Qandzasar (Ermənistan) 2:0

Reyncers (Şotlandiya) - Şkupi (Makedoniya) 2:0

Dunayska Streda (Slovakiya) - Dinamo (Tbilisi, Gürcüstan) 1:1

Radniçki (Serbiya) - Qzira Yunayted (Malta) 4:0

Styarnan (İslandiya) - Nomme Kalyu (Estoniya) 3:0

DİGƏR XƏBƏRLƏR
XƏBƏR LENTİ
ÇOX OXUNANLAR
SORĞU
Avrokubokların yeni formatında klublarımızdan ən azı biri qrup mərhələsinə vəsiqə qazana biləcəkmi?
 Bəli
 Xeyr
 Püşkdən asılı olacaq
 Klublarımızın işi çətin olacaq
ARXİV
 jQuery UI Datepicker - Display inline
Copyright © 2018 Sportarena.az
Sayt Five Agency tərəfdən hazırlanmışdır

Ən son idman xəbərlərini səhifəmizdən də izləyin