Avropa Liqasında 1-ci mərhələ başa çatdı

Sportarena.az      20 İyul 2018, 01:42

Avropa Liqasında 1-ci təsnifat mərhələsinə yekun vurulub.

 

Sportarena.az xəbər verir ki, Azərbaycanın Avroliqadakı təmsilçiləri – “Neftçi”, “Qəbələ” və “Keşlə” də ilk rəqibləri ilə cavab görüşlərinə məhz bu gün çıxıblar. Klublarımızın hamısının mübarizəni dayandırdığı gündə daha 40 görüş baş tutub.

 

Bu gün keçirilən oyunlardan sonra 2-ci təsnifat mərhələsinə vəsiqə qazanan bütün kollektivlərin adına aydınlıq gəlib. Gecənin bütün nəticələrini təqdim edirik:

 

Avropa Liqası, 1-ci təsnifat mərhələsi, cavab oyunları

19 iyul

Kayrat (Qazaxıstan) - Enqordani (Andorra) 7:1 (3:0)

Tobol (Qazaxıstan) - Samtredia (Gürcüstan) 2:0 (1:0)

Dinamo (Minsk, Belarus) - Derri Siti (İrlandiya) 1:2 (2:0)

Vitorul (Rumıniya) - Rasinq Yunion (Lüksemburq) 0:0 (2:0)

Qandzasar (Ermənistan) - Lex (Polşa) 2:1 (0:2)

İrtış (Qazaxıstan) - Trakai (Litva) 0:1 (0:0)

Laçi (Albaniya) - Anortosis (Kipr) 1:0 (1:2)

Qzira Yunayted (Malta) - Radniçki (Serbiya) 0:1 (0:4)

Molde (Norveç) - Qlenavon (Şimali İrlandiya) 5:1 (1:2)

Nomme Kalyu (Estoniya) - Styarnan (İslandiya) 1:0 (0:3)

Slaviya (Bolqarıstan) - İlves (Finlandiya) 2:1 (1:0)

Riqa (Latviya) - ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan) 1:0, penaltilər 3:5 (0:1)

Slovan (Slovakiya) - Milsami (Moldova) 5:0 (4:2)

AİK (İsveç) - Şemrok Rovers (İrlandiya) 1:1 (1:0)

Apollon (Kipr) - Ştumbras (Litva) 2:0 (0:1)

Dinamo (Tiflis, Gürcüstan) - Dunayska Streda 1:2 (Slovakiya) (1:1)

Priştina (Kosovo) - Fola (Lüksemburq) 0:0, penaltilər 4:5 (0:0)

Zarya (Moldova) - Qurnik (Polşa) 1:1 (0:1)

Vardar (Makedoniya) - Pünik (Ermənistan) 0:2 (0:1)

Haken (İsveç) - Liepaya (Latviya) 1:2 (3:0)

Keşlə (Azərbaycan) - Baltsan (Malta) 2:1 (1:4)

Makkabi (Təl-Əviv, İsrail) - Ferensvaroş (Macarıstan) 1:0 (1:1)

Sarpsborq (İsveç) - Vestmannayar (İslandiya) 2:0 (4:0)

Şaxtyor (Belarus) - Konnas Kuey (Uels) 2:0 (3:1)

Jalgiris (Litva) - Klaksvik (Farer adaları) 1:1 (2:1)

Nordsyelland (Danimarka) - Kliftonvill (Şimali İrlandiya) 2:1 (1:0)

Proqres (Lüksemburq) - Qəbələ (Azərbaycan) 0:1 (2:0)

Beytar (İsrail) - Çixura (Gürcüstan) 1:2 (0:0)

Kopenhagen (Danimarka) - KuPS (Finlandiya) 1:1 (1:0)

Luftetari (Albaniya) - Ventspils (Latviya) 3:3 (0:5)

Sarayevo (Bosniya və Herseqovina) - Banants (Ermənistan) 3:0 (2:1)

Maribor (Sloveniya) - Partizani (Albaniya) 2:0 (1:0)

Titoqrad (Çernoqoriya) - B36 Torshavn (Farer adaları) 1:2 (0:0)

Partizan (Serbiya) - Rudar (Çernoqoriya) 3:0 (3:0)

Trençin (Slovakiya) - Buduçnost (Çernoqoriya) 1:1 (2:0)

Kolreyn (Şimali İrlandiya) - Spartak (Serbiya) 0:2 (1:1)

Dandalk (İrlandiya) - Levadiya (Estoniya) 2:1 (1:0)

Runavik (Farer adaları) - Hibernian (Şotlandiya) 4:6 (1:6)

Osiyek (Xorvatiya) - Petrokub (Moldova) 2:1 (1:1)

Tre Fiori (San Marino) - Rudar (Sloveniya) 0:3 (0:7)

Domjale (Sloveniya) - Şiroki Briyeq (Bosniya və Herseqovina) 1:1 (2:2)

Uypeşt (Macarıstan) - Neftçi (Azərbaycan) 4:0 (1:3)

Hafnarfyordur (İslandiya) - Lahti (Finlandiya) 0:0 (3:0)

DİGƏR XƏBƏRLƏR
XƏBƏR LENTİ
ÇOX OXUNANLAR
SORĞU
Avrokubokların yeni formatında klublarımızdan ən azı biri qrup mərhələsinə vəsiqə qazana biləcəkmi?
 Bəli
 Xeyr
 Püşkdən asılı olacaq
 Klublarımızın işi çətin olacaq
ARXİV
 jQuery UI Datepicker - Display inline
Copyright © 2018 Sportarena.az
Sayt Five Agency tərəfdən hazırlanmışdır

Ən son idman xəbərlərini səhifəmizdən də izləyin