QQP-2016: son gündə yunan-Roma güləşçiləri yarışır

Sportarena.az      26 Noyabr 2018, 13:37

Bakı İdman Sarayında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş güləş üzrə “Qızıl Qran Pri” beynəlxalq turnirinin final mərhələsi davam edir. 


Sportarena.az xəbər verir ki, turnirdə 49 ölkədən dünyanın 500-ə yaxın ən güclü pəhləvanları mübarizə aparır.


Son yarış günündə yunan-Roma güləşi üzrə 59, 66, 71, 75, 80, 85, 98 və 130 kq çəki dərəcələrində qaliblər müəyyənləşir. 

59 kq
Təsəlliverici görüş 
Kərim Cəfərov
1/4 final
Keniçiro Fumita (JPN) - Taleh Məmmədov 10:0
Firuz Tuxtaev (UZB) - Kərim Cəfərov 6:3
1/8 final
Taleh Məmmədov - Mirambek Aynagulov (KAZ) 3:0
Keniçiro Fumita (JPN) - Murad Məmmədov 7:4
Kərim Cəfərov - Hamed Ahmed (EGY) 8:3
        66 kq
1/2 final 
Rövşən Tağıyev - Şmaqi Bolkvadze (GEO)
1/4 final 
Rövşən Tağıyev - Elmurat Taşmuradov (UZB) 6:0
Artem Surkov (RUS) - Kamran Məmmədov 3:2
1/8 final
Kamran Məmmədov - Mateusz Bernatek (POL) 6:1
Azad Əliyev - Giuk Choi (KOR) 4:5
71 kq
FİNAL
Həsən Əliyev - 
1/2 final
Həsən Əliyev - Aleksandr Maksimoviç (SRB) 2:1
Cahid Nəcəfov - Balint Korpasi (HUN)
1/4 final 
Həsən Əliyev - Alexis Munoz (COL) 8:0
Nurgazy Asangulov (KGZ) - Cahid Nəcəfov 1:10
1/8 final 
Rüstəm Əliyev - Aleksandr Maksimoviç (SRB) 5:5*
Cahid Nəcəfov - Darxan Bayaxmetov (KAZ) 5*:5
  75 kq
FİNAL 
Elvin Mürsəliyev - Viktor Nemes (SRB)
1/2 final 
Elvin Mürsəliyev - Ruslan Tsarev (KGZ) 1*:1
1/4 final 
Elvin Mürsəliyev - Jalgasbay Berdimuratov (UZB) 9:0
1/8 final
Viktor Nemes (SRB) - Mehrac Kərimov 4:0
Jong-Gyu Yun (KOR) - Şəmistan Quluzadə 2:1
80 kq
1/2 final 
Rafiq Hüseynov - Samat Şirdakov (KGZ)
1/4 final
Elton Vəzirzadə - Rafiq Hüseynov 0:3
1/8 final
Emin Əhmədov - Samat Şirdakov (KGZ) 0:6
Elton Vəzirzadə - Pascal Eisele (GER) 6:5
Daulet Jaxilikov (KAZ) - Rafiq Hüseynov 0:3
  85 kq
FİNAL 
İslam Abbasov - Tadeusz Mixalik (POL)
1/2 final
İslam Abbasov - Jan Belenyuk (UKR) 3:1
1/4 final
Tadeusz Mixalik (POL) - Soltan İsmayılov 8:1
İslam Abbasov - Yevgeni Saleyev (RUS) 3:1
1/8 final
Soltan İsmayılov - İsaac Haight (USA) 10:1
Yevgeni Saleyev (RUS) - Arif Niftullayev 4:1
98 kq
1/2 final
Musa Evloev (RUS) - Orxan Nuriyev
1/4 final
Araz Həsənov - Amirhossein Hosseini (İRİ) 1:2
Kevin Castillo (HON) - Orxan Nuriyev 1:3
1/8 final
Nizami Şəmilov - Reiner Romero (CUB) 0:8
  130 kq
1/2 final
Oyan Nəzəriani
1/4 final
Oscar Pino Hinds (CUB) 
DİGƏR XƏBƏRLƏR
XƏBƏR LENTİ
ÇOX OXUNANLAR
SORĞU
Avrokubokların yeni formatında klublarımızdan ən azı biri qrup mərhələsinə vəsiqə qazana biləcəkmi?
 Bəli
 Xeyr
 Püşkdən asılı olacaq
 Klublarımızın işi çətin olacaq
ARXİV
 jQuery UI Datepicker - Display inline
Copyright © 2018 Sportarena.az
Sayt Five Agency tərəfdən hazırlanmışdır

Ən son idman xəbərlərini səhifəmizdən də izləyin